AKTUALNOŚCIBudowa domu na wynajem
26.06.2019
Średnie ceny wynajmu nieruchomości w przedziale 60-90 mkw w maju tego roku wyniosły nawet 4360 zł miesięcznie*. Kwota wpływu zależna jest od miasta, dokładnego metrażu, rodzaju nieruchomości i wyróżników. W skali roku wpływy z wynajmu to kilkadziesiąt tysięcy złotych, a jak pokazują dane – średnio ponad 50 tys. zł. Jeśli mowa o większym metrażu domu na wynajem – te luksusowe, wykończone w najwyższym standardzie, wynajmowane są za nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.
Mazurek, czyli projekt domu w zabudowie bliźniaczej, to idealny przykład dla inwestora szukającego projektu pod inwestycję
Wynajem nieruchomości to od lat popularny sposób inwestycji generującej stały, comiesięczny wpływ. W przypadku domu, wynajem może się odbywać na wiele sposobów, z czego najwygodniejszym będzie przekazanie kluczy rodzinie preferującej najem długoterminowy. Dom wynająć można również dwóm rodzinom (w przypadku np. zabudowy bliźniaczej lub odpowiedniej adaptacji nieruchomości), osobom pracującym czy studentom. Dom na wynajem – od czego zacząć?
Inwestycja w nieruchomości, zważywszy na obecną koniunkturę, przynieść może zysk znacznie przekraczający ten proponowany przez banki na lokatach czy kontach oszczędnościowych. Analizując rynek domów, możliwa jest budowa domu na sprzedaż lub wynajem. Przyjrzyjmy się opcji budowy domu na wynajem.
Przykładowa aranżacja wnętrza domu Mazurek
Jak w przypadku każdej inwestycji, zacząć trzeba od określenia budżetu. Posiadając odpowiednie środki, trzeba zastanowić się, gdzie dom miałby stanąć, aby wzbudził zainteresowanie potencjalnych najemców i by oferta była skrojona pod odpowiednią grupę docelową. Co to oznacza? Dokładniej chodzi o określenie, jaki typ nieruchomości w danej dzielnicy będzie cieszył się zainteresowaniem. Jeśli celujemy w nieruchomość ekonomiczną, dla rodziny o średnich zarobkach i niewygórowanych oczekiwaniach, analizujmy projekty domów średniej wielkości, spełniające podstawowe potrzeby mieszkańców, nie ponosząc przy tym specjalnie wysokich kosztów wykończenia domu. Jeżeli jednak interesuje nas budowa domu luksusowego, w prestiżowej okolicy, licząc się z odpowiednią ceną działki, ale mając również na uwadze estymowane wpływy, sięgniemy po projekt premium spełniający wymagania rodziny ceniącej wysoką jakość. W przypadku wyboru konkretnego projektu domu z pomocą przyjdzie architekt pracowni Dom Dla Ciebie, który wskaże optymalne rozwiązanie i pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości.
Dla kogo dom na wynajem?
Budowa domu przez inwestora indywidualnego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i znacznych pieniędzy w inwestycję. Atrakcyjną ofertą dla tych, którzy marzą o własnym domu lub nie są gotowi na własne poprowadzenie inwestycji, będzie właśnie wynajem. W przypadku domu, najemcy często preferują najem długoterminowy, co odpowiada także wynajmującemu – przekazując klucze jednej rodzinie, oddając dom w ręce „stałych” opiekunów, właściciel domu zyskuje spokój.
Kolejną propozycją na budowę domu na wynajem jest projekt Jukka A1 Wykończenie domu „pod klucz”
Myśląc o budowie domu na wynajem, konieczne jest także wykończenie go „pod klucz”. Na rynku dostępnych jest mnóstwo firm tworzonych przez architektów wnętrz, którzy zajmują się zaprojektowaniem i koordynacją samego procesu wykończenia. Styl, w jakim dom będzie wykończony, powinien być możliwie uniwersalny, by odpowiadał różnym najemcom.
*Źródło: Bankier.pl.
|
![]() BLOG ROKU - LAUREACIVIII edycja martka - Agatka II trend VII edycja berrymonika78 - Agatka II VI edycja dziubson - Lenka V edycja anka32 - Jaś II IV edycja dzusti - Agatka II III edycja moja-sojka - Sójka II bez garażu II edycja mattis - Bażant I edycja jagodzianka - Bażant II NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANENAJNOWSZE BLOGI![]() |
Serwis mojdomdlaciebie.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez mojdomdlaciebie.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies